Літературний батл

Літературний батл – це змагання двох виконавців у жанрі реп. У нашому форматі ми запропонували зіркам зачитати вірші українських класиків.
Українські виконавці Kalush, OTOY, XXV кадр, Шершень, Ритмовар і Рижуня взяли участь у проєкті. У серії виступів репери поєднали власні треки з віршами українських поетів. Кампанію реалізували за підтримки Українського культурного фонду.
Літературні батли провели на столичному «Арт-заводі Платформа». За словами команди «Читай & Фантазуй», виконавці зустрілися не тільки заради змагання, а й для того, щоб продемонструвати глядачам красу української мови. Вони зачитували на обраний біт власні композиції, поєднуючи їх із віршами українських поетів, серед яких Ліна Костенко, Наталя Забіла, Іван Франко, Василь Стус та інші.
Першими в батлі взяли участь репери XXV кадр та OTOY. XXV кадр поклав на власний біт вірш Михайля Семенка «Шукачам щастя». Наступним виступив репер OTOY, поєднавши з власним треком вірш Ліни Костенко «Життя іде і все без коректур».

Далі зачитали Олег Псюк, лідер реп-гурту KALUSH та Ритмовар. Для літературного батлу Олег обрав вірш «Равлик» Наталі Забілої. За словами репера, він і раніше накладав цей твір поетеси на свій біт і йому сподобалося його звучання в новому виконанні. А Ритмовар для реп-батлу поєднав свій трек із «Заповітом» Тараса Шевченка.

В останньому батлі першим реп зачитав Рижуня. Виконавець поєднав зі своїм текстом і бітом вірш Івана Франка «Каменярі». За словами Рижуні, саме цей український письменник є близьким йому за духом та актуальним на сьогодні. А Шершень для літературного батлу обрав твір Василя Стуса «Отак живу: як мавпа серед мавп».